Vojvođanska liga Zapad – kadeti

MLADOST (TURIJA) – JUGOVIĆ (KAĆ) 0 : 1 (0 : 0)

TURIJA. – Igralište Mladosti. Gledalaca 100. Sudija: Prole (Bačko Dobro Poqe) 7. Strelci: Makivić u 85. minutu. Žuti kartoni: Milankov, Novaković, Beljanski (Mladost), Paćuk, Antonić (Jugović).

MLADOST: Daničić 7, Vasić 6,5, A. Drapšin 6,5, Stajić 6,5, Vidaković 6,5, Ćirković 6, Jandrić 6 (od 28. Sremac 6), V. Drapšin 6, Milankov 6 (od 37. Ćurković 6), Novaković 6, Beljanski 6.

JUGOVIĆ: Petković /, R. Lakić 7 (od 65. Pintek 7), Ćorić 7 (od 46. Miletić 7), D. Lakić 7, Grozdić 8, Miljanić 7, Makivić 7,5, Paćuk 7,5 (od 86. Nađ /), Jokić 7 (od 46. Bubalo 7), Antonić 7, Grubić 7.

Igrač utakmice: Radoslav Grozdić (Jugović) 8.

Kadeti Jugovića su znatno teže od očekivanog, ali sasvim zasluženo došli do pobede u Turiji, golom Jove Makivića pet minuta pre završetka utakmice. Domaći igrači u čitavom toku meča samo su tri puta šutirali pored okvira gostujućih vrata, tako da golman Petković nije imao ni jednu intervenciju, dok su „plavo-beli“ stvorili sijaset šansi, od kojih su najizglednije propustili Jokić, Makivić, Grubić i Paćuk, dok je Daničić u 35. minutu zaustavio udarac Antonića sa bele tačke, posle opravdano dosuđenog penala.

VFL ZAPAD – KADETI – REZULTATI I TABELA POSLE 22. KOLA

Mladost (T) – Jugović 0 : 1, Metalac AV – Vrbas 0 : 0, Elan – Futog Viskol 3 ; 1, Budućnost – Mladost (BJ) 0 : 7, Crvena zvezda – Slavija 0 : 12, TSK – Borac 3 ; 1, Sutjeska – Fruškogorac 1 : 4, Kulpin – Železničar 1 : 3.

Autor: Goran Nakomčić
Datum: 23, 04, 2007.