BEOGRAD: Železnice Srbije saopštile su da će danas u Beogradu biti izvršena primopredaja još dva nova dizel-motorna voza iz Rusije, od ukupno 12 kupljenih, koji će do kraja godine stići u Srbiju i saobraćati na neelektrificiranim prugama.
Nova dva dizel-motorna voza trebalo bi da budu uključena u saobraćaj tokom maja, nakon obavljenih procedura potrebnih za dobijanje dozvole Direkcije za železnicu.
Železnice Srbije podsećaju da su prvi put nakon pune tri decenije ugovorile nabavku 12 novih dizel-motornih vozova serije 711, koje će isporučiti ruska kompanija Metrovagonmas.
Vrednost 12 garnitura vozova iznosi oko 43 miliona švajcarskih franaka, a sredstva su obezbeđena iz kredita međunarodne železničke banke Eurofime.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 03, 05, 2012.