Sve teže u Kolubari

LAZAREVAC: Velike hladnoće i sneg sve više utiču na proizvodnju uglja u Rudarskom basenu Kolubara, objavljeno je danas na sajtu najvećeg ugljenokopa u Srbiji.

 

U prvoj nedelji februara na površinskim kopovima Kolubare, od planiranih 620.374 iskopano je 429.488 tona lignita, ili 69,23 odsto.

Prema podacima Službe za koordinaciju proizvodnje u Kolubari, najviše uglja dali kopovi Tamnava – Zapadno polje i Polje Veliki Crljeni, 270.000 tona, što je 69 odsto plana. Polje B je sa iskopanih 65.000 tona lignita imalo najveći procenat ostvarenja plana od 76 odsto.

„Najviše problema u radu imali su ugljeni sistemi na Polju D, gde BTU sistem zbog problema na radnom točku bagera „Glodar 7″ nije radio 6. februara, a BTS sistem je stao narednog dana sa punim trakama uglja i snega pa su trake duge oko četiri kilometra prazne već 24 sata“, takođe je saopšteno.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 08, 02, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *