Fudbalska utakmica učenika

Žabalj: Na fudbalskom igralištu ŽSK Žabalj odigrana je fudbalska utakmica učenika reprezentacija osnovnih škola opština Bački Petrovac i Žabalj.

Ova utakmica je odigrana pod imenom „PUT OKO SVETA“ kao meč između opštine Bački Petrovac kao reprezentacija Brazila i opštine Žabalj koja je predstavljala Južnu Koreju. Glavni organizator je Školska uprava Novi Sad, a sponzor je Sportski savez opštine Žabalj. Sve je podsećalo na utakmicu pravih
reprezentacija od izlaska igrača na teren do izvanrednog navijanja publike.
        U prvom poluvremenu povela je ekipa Brazila jer je bila srećnija. U poluvremenu publiku je zabavljala plesna grupa M-style dance iz Žablja. U drugom poluvremenu viđena su tri gola, a rezultat je na kraju bio nerešen 2:2, te se pristupilo izvođenju penala. Boljim izvođenjem penala pobedila je ekipa Brazila sa 7:5.
        Na ovoj prelepoj manifestaciji najvažnije je bilo da pobedi sport i druženje učenika osnovnih škola ove dve opštine.

Autor: Lazar R. Kaćanski
Datum: 26, 05, 2010.