Jedinstvo (BPS) – Hajduk (Čurug)

U okviru šestog kola Druge savezne muške rukometne lige – sever u Bečeju 25.10.2008. su se sastale ekipe Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela i Hajduka iz Čuruga.

Na samom početku utakmice koja je komšijski derbi igrači Hajduka su igrali odlično i poveli su sa 3:0. Domaćini su prvi gol dali tek u četvrtom minutu. U tom delu utakmice je briljirao gostujući golman, Tertei. U desetom minutu je bilo 6:3 i sve je ukazivalo da će gosti odneti pobedu. Međutim kako je utakmica odmicala domaći igrači Jedinstva su počeli da igraju sve bolje pa su domaći praktično u poslednjim sekundama prvog poluvremena izjednačili te se na poluvreme otišlo sa rezultatom 10:10. I na početku drugog poluvremena prvi gol su dali gosti i tada se igralo gol za gol da bi sredinom drugog dela utakmice domaćini poveli pošto su gosti igrali sa igračem manje jer su za redom bili isključeni prvo Bundalo, a zatim i Spasojev što je poremetilo ritam gostiju. U isto vreme je i golman domaćih Bakrač stekao samopouzdanje, a igrači gostiju sve više grešili. U pedesetom minutu je rezultat bio tri razlike za domaćine te trener gostiju, tajm-autom pokušava da nešto promeni ali nije uspeo tako da je utakmica završena pobedom Jedinstva sa 23:18. Treba istaći da je utakmica bila prava prvenstvena i posebno golmane. U prvom poluvremenu je briljirao golman gostiju Tertei koji je odbranio dva sedmerca, a u drugom najbolji je bio golman domaćih Bakrač koji je prosto začarao svoju mrežu i odbranio čak i ono što su svi videli u mreži. Na kraju treba reći da su domaćini imali više snage i motiva da pobede goste jer im je ovo debi u ovom rangu takmičenja. Sudije su solidno obavile svoj posao.

Autor: Lazar R. Kaćanski
Datum: 27, 10, 2008.