Omladinska liga FSP Novi Sad

JUGOVIĆ – MLADOST (BJ) 0 : 1 (0 : 0)

KAĆ. – SC „Siget“. Gledalaca 50. Sudija: Labus (Novi Sad) 5. Strelci: Šobot u 84. minutu iz penala. Žuti kartoni: Grozdić, Miljanić, Tepić, Stojkić (Jugović), Oljača (Mladost). Crveni kartoni: Lakić u 88. minutu (Jutović), Vuletić u 80. minutu (Mladost).

JUGOVIĆ: Petković 7 (od 46. Sabo 7); Lakić 7; V. Vujaković 7; Grozdić 7; Stanivuk 7; Miljanić 7; D. Vujaković 7 (od 46. Franić 6,5); Srdić 6,5; Kapetanović 7; Tepić 6,5 (od 85. Miletić /); Stojkić 6,5 (od 87. Šuštum /).

MLADOST: P. Meleg 7; Dragoljević 7; Rosić 7; Bašić 7; Desnica 7; Bokić 7; Vuletić 6,5; Vujaković 6,5; J. Meleg 6,5; Šobot 7,5; Oljača 6,5.

Igrač utakmice: Dušan Šobot (Mladost).

Prava fudbalska tragedija je kada jednu izuzetno kvalitetnu i izjednačenu utakmicu omladinaca, možda i derbi čitavog prvenstva, odluči katastrofalna greška sudije, bilo ona namerna ili nenamerna. Naime, u 84. minutu gostujućem napadaču je pobegla lopta u kaznenom prostoru Kaćana, kapiten Miljanić je klizećim startom odneo ispred njega bez ikakvog kontakta, protivnički fudbaler se bacio na travu, a na opšte iznenađenje sudija Labus, koji je bio relativno daleko od mesta događaja, pokazao je na belu tačku. Šobot je realizovao najstrožu kaznu, a do kraja meča, i pored dve polušanse, mlade “tobije sa Sigeta” nisu uspele da se oporave od šoka.

Nakon utakmice, kapiten Miljanić (koji je navodno načinio prekršaj) i golman Sabo koji je bio na svega metar-dva od sporne situacije, garantovali su i kleli se da kontakta između dva igrača nije bilo, pa samim tim ni razloga da se dosudi penal, a pošto je reč o pravim sportistima i poštenim mladićima, svakako im treba verovati. Sa druge strane, sudija Labus je čitavim tokom meča, sem tog “detalja”, sasvim dobro delio fudbalsku pravdu, ali šta to vredi kad je jedna jedina njegova greška direktno uticala na konačan ishod utakmice, a verovatno i prvenstva. Niko ne sumnja i ne tvrdi da je sudija ovaj propust učinio sa namerom, ali je isti zaista skupo (možda i preskupo!) koštao mlade Kaćane, od kojih su pojedini najavili i napuštanje fudbala, jer ne mogu da prihvate da im, po ko zna koji put, sudijske greške umanjuju i omalovažavaju bavljenje najlepšom igrom i najvažnijom sporednom stvari na svetu…

OMLADINSKA LIGA FSP NOVI SAD – REZULTATI I TABELA POSLE 8. KOLA

Kać: Jugović – Mladost (BJ) 0 : 1; Novi Sad: Proleter – Borac (NS) 0 : 1; Maglić: OFK Maglić – OFK Sirig odloženo zbog pogibije jednog igrača OFK Sirig.