Организатор Ноћи музеја у Тителу била је СТШ „Милева Марић“ У Тителу. Професори школе Јадранка Пешти, Ела Беук, Владимир Николин, Горан Зечевић и Бранислав Обрадовић, професор гимназије „Светозар Марковић“ из Новог Сада, припремали су овогодишње програме. Од прошле године њима се придружио г. Влада Богојевић из Титела са својом сталном поставком у етно кући.
На изложби Шајкашки батаљон – 250 година од оснивања посетиоци су могли да виде на великим паноима слике и цртеже шајки, битака, познатих личности из историје Шајкашке.
Бродомоделар из Панчева Зоран Миленовић уступио је за изложбу шест модела различитих врста шајки.
Изложбу је посетио покрајински секретар за културу и јавно информисање и потпредседник владе АП Војводине, Славиша Грујић и његов помоћник Милан Мицић.
Капета бојног брода у пензији Ђорђе Пражић одржао је предавање од Тителских Шајкаша до наше речне флотиле. О значају Шајкашког батаљона говорио је адмирал у пензији Бошко Антић.
Изложба Парусија академске сликарке Еле Беук омогућила је многобројним посетиоцима да виде њене слике, аквареле, илустрације. Ела Беук ради и ствара у Тителу. Водила је креативне радионице за ученике, грађане, учествовала у многим хуманитарним активностима.
Изложбу Т-рок припремао је Владимир Николин. Изложба је пратила рок музику у Тителу од друге половине XX века до данас. Изложене су биле слике и друга документа. Посетиоци су имали прилике да виде многе видео и аудио записе.

У холу је изложба Старих разгледница Титела…

… и поставка о Милеви Марић, метемамтичарки родом из Титела чије име школа носи.
Гости су имали прилике да у школи виде три изложбе, прате предавања, трибину и уз Чајанку код Милеве погледају игроказ у коме су учествовали садашњи и некадашњи ђаци школе, Александра Хорват, Јелена Савић, Ружица Јовичић, Жељко Ковач и Сава Поповић. Ове године Чајанка је била у знаку великог јубилеја – 250 година од оснивања Шајкашког батаљона.
Програми су се одвијали на две локације – у згради средње школе у Тителу и у етно кући „Богојевић“ у улици Рибарска бр.1.
У етно кући „Богојевић“ посетиоци су могли да погледају збирку предмета у домаћинству и опреме, алата у занатству Војводине. Истовремено, Ноћ музеја је била прво јавно појављивање удружења „Шајка“ које негује традицију добрих домаћина Шајкашке, културу и науку вина, истинске вредности кроз различите добровољне, добротворне и непрофитне активности.
Спрам других етно-поставки сличне врсте које сам видео, ова је међу богатијима.
Сви програми су изазвали велико интересовање и били изузетно добро посећени.
Текст сам добио од Јадранке Пешти – захваљујем јој се на предусретљивости.
Autor: Redakcija
Datum: 21, 05, 2013.