NOVI SAD: Ministarstvo finansija i privrede Srbije saopštilo je danas da Vojvodini nisu prebačena nikakva nova sredstva, već novac planiran Zakonom o budžetu Srbije za 2013. godinu.
U saopštenju Ministarstva se navodi da nisu precizni navodi u medijima da je Vlada Srbije prebacila Vojvodini još 12 milijardi dinara.
„Ne radi se o novim, već o sredstvima koja su inače planirana usvojenim Zakonom o budžetu Republike Srbije za 2013. godinu, kao namenski kapitalni transfer, davanjem garancije Republike Srbije za kredit kineskoj Eksim banci“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da će tim kreditom biti izgrađena deonica autoputa Novi Sad-Ruma sa tunelom kroz Frušku Goru i prilaznim putnim saobraćajnicama.
„O ovome je ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić govorio više puta tokom rasprave o Zakonu o budžetu za 2013. godinu u Skupštini Srbije, kada je objasnio da je budžetom za 2013. godinu Vojvodini već obezbeđeno 15 milijardi dinara više nego prethodnim budžetom“, navodi se u saopštenju.
Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić rekao je ranije danas da je Vlada Srbije prebacila Vojvodini dodatnih 12 milijardi dinara, što će omogućiti da pokrajinski budžet u narednoj godini bude 71 milijardu dinara.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 13, 12, 2012.