BUDIMPEŠTA: Mađarska je pooštrila kontrolu kukuruza namenjenog ishrani mlečnih krava, nakon što je otkriveno da je deo ovogodišnjeg roda zaražen varijantom M1 aflatoksina, objavila je Uprava za bezbednost lanca ishrane te zemlje.
Reč je o potencijalno kancerogenom proizvodu gljivice „aspergillus“ kojim, kako je saopšteno, zasad nije zaražen nijedan stanovnik, niti je pronađen ijedan kontaminirani uzorak mleka, prenosi Rojters.
„Vlasti su preduzele neophodne mere da spreče prenošenje aflatoksina sa kontaminiranog kukuruza u konzumno mleko“, navela je u saopštenju nadležna uprava.
Nema podataka o tome kako je utvrđena toksičnost kukuruza i koliki deo ovogodsišnjeg mađarskog roda je zaražen aflatoksinom.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 11, 12, 2012.