UJEDINJENE NACIJE: Nacrt izjave UN u kojoj se osuđuje sirijsko bombardovanje Turske danas je zbog ruskih primedbi vraćen na konsultacije u Savetu bezbednosti, saopštile su diplomate.
Očekivalo se da nacrt dokumenta bude usvojen „prećutnom procedurom – kada se tekst smatra prihvaćenim ako nijedna zemlja nema primedbi – ali Rusi su, kako je rekao britanski ambasadro Mark Lial Grant, „narušili ćutanje“.
U nacrtu izjave se „na najoštriji način“ osuđuje sirijski napad na Tursku i navodi da bombardovanje „predstavlja ozbiljnu pretnju za međunarodni mir i bezbednost“, preneo je AFP.
Za uravnotežen pristup
Predstavnik ruskog Ministarstva spoljnih poslova rekao je ranije danas da je „važno da Savet bezbednosti UN pokaže, zasnovan na realnim činjenicama“.
Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov naveo je da je Sirija priznala Rusiji da je napad bio „tragična nesreća“ i da je „od vitalnog značaja da Damask to zvanično saopšti“.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 04, 10, 2012.