SARAJEVO: Sjedinjene Američke Države pokrenule su opsežnu diplomatsku inicijativu za ustavnu rekonstrukciju Federacije BiH.
Rezultati inicijative, prema pisanju sarajevskog Dnevnog avaza, mogu biti vidljivi već u prvoj polovini naredne godine.
Kako list navodi, pozivajući se na anonimne diplomatske izvore, rezultat tog procesa bi trebao biti funkcionalniji entitet – Federacija BiH s vlašću koja bi postala bolji servis građanima.
Zvanični Vašington je odlučan u nameri da aktivira političke snage u Federaciji BiH da bi postigao unutrašnji dogovor o tome kako doneti adekvatne ustavne izmene u tom entitetu, koji ima komplikovanu političku strukturu, i smanjiti skupi administrativni aparat koji koči ekonomiju u FBiH.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 01, 10, 2012.