BEOGRAD: Direktor vladine Kancelarije za evropske integracije Milan Pajević ocenio je danas da je učešće Beograda na regionalnim skupovima na kojima učestvuje i Priština važno jer je svako isključivanje iz tekućih procesa „poražavajuće“ za interese Srbije.
„Samoisključivanje je najpogrešnija stvar. Zahvaljujući samoisključivanju iz devedesetih godina, a i kasnije, interesi Srbije nisu zastupani i branjeni na pravi način“, rekao je Pajević.
On je u intervjuu Tanjugu ukazao da bi bilo dobro da to samoisključivanje što pre prestane i da Srbija preuzme logičnu ulogu glavnog regionalnog aktera, da utiče na kreiranje i vođenje procesa koji su od interesa za ceo region a i onda i za pojedinačne interese zemlje.
Pajević je kao primer naveo trgovinsku saradnju, podsetivši da Srbija ima trgovinski suficit jedino sa zemljama regiona, što bi, po njegovom mišljenju, trebalo maksimizirati.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 20, 08, 2012.