SOFIJA: Bugarski ministar spoljnih poslova Nikolaj Mladenov rekao je večeras da je uzrok današnje eksplozije autobusa sa izraelskim turistima na aerodromu crnomorskog grada Burgasa bomba postavljena u vozilu, prenosi bugarska agencija Fokus.
Mladenov je, kako je saopšteno iz bugarskog ministarstva, o eksploziji telefonom informisao izraelskog kolegu Avigdora Libermana, koji je naveo da je na aerodromu u Burgasu poginulo sedmoro ljudi.
I Bugarska državna televizija objavila je istu cifru, dok je bugarsko ministarstvo spoljnih poslova navelo da je u eksploziji poginulo šest osoba, od čega pet na licu mesta, dok je jedna osoba umrla u bolnici.
Prema poslednjim informacijama bugarske novinske agencije Fokus, 32 osobe su primljene u bolnicu, od kojih se dve nalaze na intenzivnoj nezi.
Agencija navodi da su izraelski turisti stigli u Burgas, 400 kilometara istočno od glavnog grada Sofije, avionom iz Tel Aviva u 16.45 po lokalnom vremenu.
Prema prvim podacima, u avionu je bilo 154 putnika, od čega osmoro dece, a bilo je predviđeno da njih 47 bude prevezeno od aerodroma do hotela autobusom koji je, prema rečima portparola izraelskog Ministarstva spoljnih poslova, 40 minuta po sletanju aviona eksplodirao.
Očevici su izraelskim medijima rekli da je do snažne eksplozije došlo nedugo pošto je jedna osoba ušla u autobus.
Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »
Autor: Redakcija
Datum: 18, 07, 2012.