Stanković: Poljoprivrednih proizvoda i za izvoz

BEOGRAD: Savetnik za poljoprivredu u Privrednoj komori Srbije Vojislav Stanković ocenio je da se ove godine uprkos suši očekuje izuzetno dobar rod u poljoprivedi i da snabdevanje domaćeg tržišta neće biti ugroženo.

 

„Nadajmo se da će sušni period i temperaturni šokovi prema prognozi biti prolazni i da će u drugoj polovini nedelje doći do padavina koje su neophodne za prelazak ovog roda u generativnu fazu“, izjavio je Stanković.

Stanković je ocenio da ima još šanse da se se poboljša situacija kod osnovnih namirnica – kukuruza, šećerne repe, uljarica i voća.

„Ne treba se baviti neodmerenim izjavama o cenama jer to utiče na nestabilnost na tržištu, izaziva psihološke probleme i smanjuje konkurentnost na domaćem i stranom tržištu“, ocenio je Stanković.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 10, 07, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *