Inaugurisan Tomislav Nikolić

BEOGRAD, NOVI SAD, ZAGREB: U Beogradu je večeras održan prijem povodom stupanja na dužnost novog predsednika Srbije Tomislava Nikolića, uz prisustvo brojnih zvanica među kojima i evropskog komesara za proširenje Štefan File.

 

Prijem u Predsedništvu počeo je intoniranjem himni Srbije i Evropske unije, a prisutnima su se obratili prvo Štefan File, a potom Tomislav Nikolić.

File je rekao da očekuje da će Srbija nastaviti put ka EU.

Među zvanicama iz zemlje nalaze se i premijer Mirko Cvetković, vicepremijer Ivica Dačić i ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić, kao i ministar državne uprave Milan Marković.

Na ceremoniju su došli i predstavnici političkih stranaka ukljucujući lidera DS Borisa Tadića, kao i predsednike LDP, DSS, URS i JS Čedomira Jovanovića,i Vojislava Koštunicu, Mlađana Dinkića i Dragana Markovića Palmu.
Od lidera regiona inauguraciji prisustvuju predsednik Crne Gore Filip Vujanović i predsednik RS Milorad Dodik, dok su među predstavnicima diplomatskog kora ambasadori Rusije i Nemačke Aleksandar Konuzin i Volfram Mas.

Inauguraciji prisustvuje i patrijarh srpski Irinej, nadbiskup Stanislav Hočevar kao i predstavnici drugih verskih zajednica i konfesija.

Među zvanicama su i predstavnici javnog, kulturnog i sporskog života kao što je Vlade Divac, Siniša Mihajlović, Tomislav Karadžić.

Tomislav Nikolić 31. maja položio je zakletvu u parlamentu čime je stupio na dužnost predsednika Srbije.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 11, 06, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *