Katarina sa dvoje dece živi na groblju u Titelu

TITEL: Majka Katarina Kiš živi sama sa dvoje male dece na titelskom groblju u trošnoj kući, bez struje i osnovnih uslova za život.

Mlada majka sa dva mala deteta živi u Titelu, na groblju u kući u kojoj je provela svoj ceo život.

 

Kuća u kojoj Katarina  boravi osim što se nalazi na groblju nema ni vodu ni struju. Mlada majka ne samo što se bori sa siromaštvom već je na svet donela pre dve i po godine i devojčicu (Nevena) kojoj je potrebna operacija na usnama jer je rođena sa „Zečijom usnom“. Pored Nevene tu je i Saša koji je beba i odrasta u nehigijenskim uslovima. Pored svih nevolja koje su zadesile mladu majku mora da se bori i sa tim da joj je suprug u zatvoru. Prema Katarininim rečima snalazi se kako može, a okolnosti joj ne idu na ruku. Osim problema nestašice vode i struje tu je i onaj najteži problem besparice i nedostatka hrane, jer je nezaposlena te živi od socijalne pomoći,  što s obzirom na malu decu predstavlja ogroman problem.

Nezvanično saznajemo da je JKP “ Komunalac“ zatražilo od Katarine da se iseli iz kuće radi proširenja groblja.

Prema rečima radnice u Centru za socijalni rad u Titelu slučaj im je poznat i sa njihove strane oni imaju pomoć, onoliko koliko je mogućnost Centra. Njihov cilj nije razdvajanje porodice i oduzimanje dece, a novčana pomoć je usledila samo jednom iz Opštine Titel u iznosu od 5.000 dinara.

Ako želite da pomognete Katarini, Saši i Neveni možete uplatiti pomoć na žiro – račun: 

335000000034486371
Razvojna banka Vojvodine.
Katarina Kiš 
Put za grad BB, Titel.

Pomoć joj možete dostaviti na istu adresu.

Telefon je 064/3931779 .

 

Video prilog TV Prva možete pogledati ovde

Foto: Screenshot sa www.prva.rs

Autor: Redakcija
Datum: 23, 05, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *