Prevodilačka kolonija u Karlovačkoj gimnaziji

SREMSKI KARLOVCI: U Karlovačkoj gimnaziji danas će početi 4. Prevodilačka kolonija, koju gimnazija u Sremskim Karlovcima organizuje u saradnji sa Odsekom za anglistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, saopštio je Pokrajinski sekretarijat za informacije.

 

U jedinoj koloniji te vrste u Srbiji biće održane radionice za književno i stručno prevođenje, simultano i konsekutivno prevođenje, kao i prevođenje za potrebe filma, a biće reči i o primeni novih informacionih tehnologija u prevođenju.

Kako se navodi, cilj kolonije i ove godine je da se učenici u praksi upoznaju sa svim segmentima prevođenja, kao ključnog aspekta učenja stranih jezika.

Kolonija će trajati do 25. marta i na njoj će, pored đaka i profesora Karlovačke gimnazije i gostujućih profesora sa Filozofskog fakulteta koji će voditi radionice, učestvovati i đaci i profesori iz Budimpešte, Temišvara, Republike Srpske, kao i iz valjevske i beogradske Filološke gimnazije.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 23, 03, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *