Protesti u Beogradu i Pragu zbog Kosova

BEOGRAD, PRAG: Više od 500 pristalica desničarskih organizacija okupilo se večeras u centru Beogada protestujući na četvrtu godišnjicu nezavisnosti Kosova, a u znak podrške Srbima koji su glasali na referendumu na severu pokrajine.

 

Na mitingu „Za slobodni Kosmet u slobodnoj Srbiji“ u organizaciji „Srpskog narodnog pokreta Naši“, pokreta „Za Srbiju“, „Obraz“, „Srpski Slobodari“, udruženja „Složni“, „Zavetnici Kosova i Metohije“ govorio je i predsednik Srpskog nacionalnog veća severnog Kosova Milan Ivanović.

Na skupu su zatraženi prekid pregovora sa „zločincima – krijumčarima droge i ljudskih organa“, „prekid okupacije i izdaje“ i zaštita Ustava i suvereniteta Srbije.

Ivanović je ocenio da se vlast Srbije „odriče Kosova“ i izrazio nadu da će to prestati s promenom vlasti, posle poslaničkih izbora.

Predsednik SNV je rekao da je referendum u četiri opštine na severu Kosova „delegitimisao vlast u Beogradu“, i da pregovori Beograd-Priština nisu u skladu sa Ustavom.

Protest u Pragu – podsećanje na Minhenski sporazum

Na četvrtu godišnjicu proglašenja nezavisnosti Kosova više od 100 ljudi okupilo se danas u centru Praga na protestu zbog, kako su naglasili, nastanka te države kršenjem međunarodnog prava.

„Kosovo je uvek bilo i biće Srbija“, „Protestujemo protiv otimanja Kosova“, „Bunimo se protiv gaženja međunarodnog prava“, bile su glavne parole protesta pred konjičkim kipom svetog Vaclava, sveca zaštitnika češkog naroda.

Proteste je, kao i na svaku godišnjicu do sada, organizovalo češko udruženje građana Prijatelji Srba na Kosovu koje je inicirao regionalni lider opozicionih čeških socijaldemokrata Jaroslav Foldina.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 17, 02, 2012.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *