Počeo trodnevni naučni skup posvećen Dositeju

BEOGRAD: Međunarodni naučni skup „Dositej Obradović u srpskoj istoriji i kulturi“, koji se organizuje povodom 200 godina od postavljenja Dositeja Obradovića za prvog ministra prosvete i 200 godina od njegove smrti, počeo je danas u Narodnoj banci Srbije.

 

Skup je otvorio predsednik Organizacionog odbora i predsednik Matice srpske, akademik Čedomir Popov, istakavši da Dositejevo delo svojim univerzalnim humanističkim porukama, ne samo da nije izgubilo značaj i vrednost u današnje vreme, već sve više dobija na aktuelnosti.

„Možda više nego ikad, Dositejeve pouke baš danas su potrebne ljudima i društvima da ne bi potonuli u beznađe, da bi sačuvali svoju moralnu i duhovnu suštinu i društvenu ravnotežu“, ocenio je Popov.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 13, 10, 2011.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *