Uspešan start košarkaša Zvezde

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Hemofarm u beogradskoj hali „Pionir“ sa 104:89 (26:20, 34:20, 24:23, 20:26), u utakmici prvog kola regionalne Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Amerikanac Adam Morison, koji je ovog leta došao iz Los Anđeles Lejkersa. On je postigao 23 poena, dok je Petar Popović dao 18 uz devet skokova.

Goste iz Vršca predvodio je Mladen Jeremić sa, takođe, 23 poena, a Ivan Maraš je ubacio 16.

Početak utakmice obeležio je centar crveno-belih Petar Popović, koji je postigao 11 od 12 poena svog tima. Posle serije od 5:0 za Zvezdu, prvi koš za Hemofarm dao je Mladen Pantić u drugom minutu susreta.

Hemofarm je sredinom prve četvrtine pojačao igru u odbrani, ali je Morison trojkom vratio domaćem timu pet poena prednosti. Ta razlika se do kraja deonice nije smanjivala.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 08, 10, 2011.