I posle raspada Jugoslavije, kriminalne strukture očuvane

BEČ: Krminalne strukture na Balkanu održale su se i posle raspada bivše Jugoslavije, i to u onim oblicima u kojima su postojale još i za vreme Tita, ocenio je, u izjavi austrijskoj novinskoj agenciji APA šef odeljenja za istrage, opšti i organizovani kriminal Savezne kriminalističke službe Austrije (BK) Ernst Gajger (Geiger).

 

On je ukazao da je takozvana „balkanska ruta“, koja vodi iz Turske, preko Bugarske, Srbije, Hrvatske i Slovenije do Austrije, stari put za šverc, te da je samo došlo do promene robe koja se švercuje.

Zakon ćutanja

Prema Gajgeru stroga definicija organizovanog kriminala ne odgovara u potpunosti grupi kriminalaca na zapadnom Balkanu, ističući da se radi često o manjim klanovima i porodicama, odnosno bandama.

Kliknite ovde da biste videli vest u celini na sajtu rtv.rs »

Autor: Redakcija
Datum: 22, 05, 2011.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *