Srebrne medalje na prvenstvu Evrope za juniorke i omladinke

Marija Pavlov (15) i Aleksandra Glušac (17) osvojile srebrne medaje na Evropskom prvenstvu u boksu za omladinke i juniorke (Calais/Sangatte 2010 – 2nd European Women’s Youth and Junior Championships)…

Na prvenstvu Evrope u boksu za omladinke i juniorke, održanom u francuskom gradu Kaleu u periodu 25-31.10.2010, u konkurenciji 150 učesnica iz 16 zemalja, takmičarke iz Srbije osvojile su dve srebrne medalje.

Juniorka Marija Pavlov (15), BK Šajkaši iz Žablja, osvojila je srebro u 57 kg, pobedivši u četvrtfinalu Taylor Kayleigh (ENG) 5:3 i polufinalu Drouot Sonia (FRA) sa 3:1. U finalu, Pavlov je izgubila od Marine Malovan (UKR) sa 1:7.

Omladinka Aleksandra Glušac (17), BK Banat iz Zrenjanina, osvojila je srebro u 75kg pobedivši u polufinalu Civian Irem (TUR). U finalu je izgubila od Svetlane Kosove (RUS).

Autor: Redakcija
Datum: 03, 11, 2010.