U Kovilju sevali kartoni i golovi

5. kolo VFL – Grupa Zapad: ŠAJKAŠ (Kovilj) – BORAC (NS) 2:3 (0:1)

KOVILJ:  Stadion Šajkaša na Adi, gledalaca oko 200. Vreme oblačno i vetrovito, teren pogodan za igru. Sudija: Kranjčević (Novi Sad). Strelci: Mihajlović iz penala u 50. i Čepić u 61 za Šajkaš te Nikolić u 45. iz penala, Bubonja u 59. i Pekez u 72. minutu za Borac. Žuti kartoni: Božoki, Nićiforović, Mašić (Šajkaš), D. Đaković, Bubanja i Paprić (Borac). Crveni kartoni: Radojčić u 60. (Šajkaš) i Jašović u 55. minutu (Borac) zbog dva žuta kartona.

ŠAJKAŠ: Mašić 6, Maljurić 6 (Kosić 6), Tešić 6,5 (Čepić 6,5), Vučković 6, Rodić 6,5, Božoki 6, Radojčić 6,5, Nićiforović 6, Trivunović 6 (Marić 6), Mihajlović 7 i Kojičić 6.

BORAC: Gostojić 6, R. Đaković 6 (Mirić 6), Paprić 6, Markov 6, Jašović 6, D. Đaković 6 (Dobrinjac 6),Vučković 7, Bubanja 7, Nikolić 7,5, Luković 6 (Narić 6) i Pekez 8.

Derbi u Kovilju ostaće upamćen po pet golova, dva penala, osam žutih i dva crvena kartona. U prilično nervoznoj utakmici, prvo poluvreme je po igri pripalo domaćim igračima, iako su ga rezultatski (0:1) dobili gosti iz penala dosuđenog u 45. minutu. U drugom delu susreta gosti su bili mnogo opasniji, što je i rezultiralo njihovom konačnom pobedom, koju je golom u 72. minutu doneo najboljim igrač utakmice Mirko Pekez.

Autor: Nikola D. Turajlić
Datum: 13, 09, 2009.