Sportsko rekreativno-humanitarna manifestacija „Otvorena zabavna škola fudbala“ koja se ove godine održava na terenima OFK Siriga i Bačke u Đurđevu je oborila sve dosadašnje rekorde posećenosti kako mališana učesnika, tako i njihovih roditelja, znatiželjnika kao i predstavnika opštine Temerin koja je jedan od pokrovitelja ove manifestacije.
U ponedeljak 18. avgusta uz prigodan kulturno umetnički program koji su izveli članovi KUD-a „Branko Radičević“ iz Siriga, školu su otvorili zamenik predsednika opštine Vladislav Capik i predsednik Andraš Gustonj.
Tom prilikom Gustonj je istakao da će opština Temerin biti uvek otvorena za saradnju i dobre projekte, a posebno kada su najmlađi stanovnici opštine u pitanju. U razgovoru sa mališanima učesnicima i liderom škole Marjanom Menićaninom, Vladislav Capik, zamenik predsednika opštine, je istakao spremnost i saradnju, te da će opština Temerin u narednom priodu više pažnje posvetiti mladima i njihovom povratku pre svega zdravijem životu, sportu i kulturnim dešavanjima.
Autor: Dalibor Mudrinić
Datum: 19, 08, 2008.