Koncert hora i dramske grupe KIC „Lukijan Mušicki“

U subotu, 14. juna, u sali bioskopa u Temerinu je održan koncert hora i dramske grupe Kulturno-informativnog centra „Lukijan Mušicki“ koji su uspešno predstavili Srbiju na Međunarodnom festivalu slovenske kulture i muzike u Moskvi.




        Mnogobrojna publika koja je došla da proprati ovaj svojevrsni spektakl je bila oduševljena izvođenjem koreografija, duhovnom i tradicionalnom pesmom kao i nastupom instrumentalista na klaviru, flauti i violini. Članovi dramske  sekcije i hora su prikazali ceo repertoar koji su izveli i u Moskvi, a kako sami kažu ovim koncertom su pre svega hteli da se zahvale roditeljima, pedagozima, KIC-u „Lukijan Mušicki“, mnogobrojnim donatorima koji su imali sluha da im pomognu u ostvarenju sna da nastupe na tako velikom festivalu, a posebno su se zahvalili publici koja im je bila moralna podrška kako na festivalu u Moskvi, tako i na koncertu u Temerinu.




        Koncert u Temerinu je bio upotpunjen mnogobrojnim video zapisima iz Moskve, a u galeriji KIC-a je bila postavljena izložba fotografija sa puta i boravka u Rusiji.

Autor: Dalibor Mudrinić
Datum: 17, 06, 2008.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *