БЕОГРАД: Вечерас је у Клубу књижевника, у Београду, представљена књига песама Зорана Боснића „Незнани јунаци“.
O књизи су говорили: песник и сатиричар Радослав Тилглер, критичар Видак М. Масловарић и рецензент Миљурко Вукадиновић – писац и критичар.
Тилглер: „У својој најновојој књизи поезије, са помало романтичним називом „Незнани јунаци“ , у модерном поетском стилу Зоран Боснић наставља да пева о неизвесности људског рода, о очувању природе, о хуманости, о разлици између снажног и слабог, о добру и злу.“
„Указује нам на све оно што се данас дешава у свету и око нас покушавајући да нас упозори, да нас пробуди, да схватимо и останемо људи. Боснићево оружје је поезија.“
Масловарић: „ И у песми и у ствари Зоран Боснић, трага за сувислијим животним током у коме би зов питомине како год се она разумела, испунио чула – слух звуцима по којима је могуће препознати и вољу и невољу, или вид, рецимо, у коме су записани небројени призори, који дају значење изворишту и улишту, који подстичу знатижељу, но и страх, какав је могуће преживети само у сновима. Живот који живимо с почетка овога века, нажалост, моделује застрашујућа сновиђења и, како песник Боснић каже, „дамари дрхте док сузе печате дан нови“.
Вукадиновић: „У песничкој књизи која је пред нама (Незнани јунаци) која је непорециво поетски врх досадашњег Боснићевог поетског посланства, још је изразитије опредељење аутора „померено“ ка „поетској инвенцији“ која песму чини слојевитом и мање предвидљивијом, у особенијем и модернијем поетском кључу.“
Зоран Боснић је рођен 1965. године у Тителу. Завршио је Вишу геодетску школу у Београду и Пољопривредни факултет (смер Уређење вода) у Новом Саду.
Прву књигу, прву збирку песама „Апологија препознавања“ објавио је 2007. године, другу „Превоји“ 2008. године, а трећу збирку песама „Дуб“ је објавио 2014. године.
Књига „Незнани јунаци“ је његова четврта књига песама.