НОВИ САД: Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне заједнице националне мањине у току данашњег дана ће проследити Основној школи Исидора Секулућ“ у Шајкашу дозволу за наставак рада, што значи да ће та школа сутра наставити рад, потврђено је Танјугу у том секретаријату.
Нешто раније директорка поменуте школе Мирјана Николић – Мушицки рекла је Танјугу да је Покрајинском секретаријату за образовање достављена комплетна документација о свему што је учињено у ОШ “Исидора Секулић” након што се већи број ученика те школе пожалио на здравствене тегобе, па је њих 20 било задржано на лечењу у Дечјој болници у Новом Саду.
“Покрајинском секретаријату смо предали комплетну документацију и очекујемо да ће тај секретаријат данас током дана потписати дозволу за наставак рада школе како би наставу могли наставити сутра”, рекла је Николић – Мушицки.
Начелник Министарства просвете за школску управу Нови Сад Петар Виђикант казао је Танјугу да је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне заједнице националне мањине, једини надлежан да изда одобрење за наставак рада школе, па је том секретаријату и достављена документација о извршенима нализама и предузетим мерама у школи у Шајкашу.
“Синоћ је одржан заједнички састанак Школског одбора, директора школе, Школске управе, полиције и Завода за јавно здравље, на коме је констатовано да поменуту документацију треба доставити Покрајинском секретаријату, што је и учињено”, рекао је Виђикант додајући да и он очекује да ће школа у Шајкашу сутра наставити са радом.
По речима Виђиканта у наредном периоду неопходно је да се у школи интезивира рад са ученицима, као и да се што пре инсталира опрема за видео надзор.
У ОШ “Исидора Секулић” 10. фебруара, на великом одмору током преподневне смене већи број ученика, углавном VII 2 разреда, се пожалио на здравствене тегобе, неки од њих су и пали у несвест па су наставници и особље школе одмах алармирали службу Хитне помоћи, која је ученике превезла или у локални Дом здравља или у Дечју болницу у Новом Саду.
У Дечјој болници укупно је прегледано 44 деце, са симптомима инхалаторног тровања, од чега је њих 20 задржано на лечењу. Од деце задржане у болници узети су узорци крви и мокраће и сви узорци су ради анализе предати Центру за судску медицину. Четири дана касније Центар за судску медицину објавио је резултате тих анализа који, како је речено, нису показали присуство било каквих токсичних материја ни у једном узорку крви и урина.