Уредбом Владе Србије о коефицијентима за обрачун и исплату плата именованих и постављених лица запослених у државним органима прописано је да се за председнике општина до 60.000 становника користи коефицијент 7,74. Овај коефицијент се множи са прописаном основицом у износу од 10.788 динара, па рачуница показује да би нето плата председника општине требало да буде 83.500 динара.
На овај износ додаје се и 0,4 одсто по години радног стажа, али све и да председник општине има 40 година стажа, његова плата ни изблиза не би могла да досегне 120.000 динара, као што је то случај у Пироту, наводи се на Интернет презентацији pistaljka.rs. Треба имати у виду и да су током 2014. године зараде државних службеника биле додатно умањиване и на конто такозваног солидарног пореза.
У тексту Новака Грујића, даље се наводи да је међу плаћенијим председницима општина у Србији у протеклој 2014. години био и Милан Настасић из Демократске странке. Он је на функцији председника општине Тител боравио само четири месеца (од августа до новембра), али је то добро наплатио пошто је у последња два месеца свог мандата примао плату од око 111.000 динара. За разлику од Милана Васића, Драган Божић из редова Српске напредне странке, који је пре Милана Настасића обављао функцију председника општине Тител, и који је након смене Настасића реизабран на стару функцију за исти посао примао је плату од 88.000 динара.
Како је, вршећи исту функцију, Милан Настасић имао нето плату за четвртину већу од Драгана Божића разјаснили су нам надлежни у општини Тител. У Служби за финансије ове војвођанске општине нам је речено да је Настасић у септембру и октобру протекле године укупно остварио импозантна 64 сата прековременог рада што је апсолутни максимум који један општински функционер може да одради. Законом је прописано да је осам сати недељно, односно 32 сата месечно, максимум прековременог рада. За време свог кратког мандата на месту председника општине Тител Милан Настасић је стигао и да оде на службени пут у иностранство и за то добије дневнице у износу од 370 евра.
С обзиром на законом успостављено правило да функционер након престанка функције још три месеца добија надокнаду у висини редовне зараде коју је остваривао, борба око места челника тителске општине између ДС и СНС коштала је грађане Титела око пола милиона динара, јер је то износ исплаћен из буџета Титела Милану Настасићу и Драгану Божићу након престанка функције коју су обављали.
За буџет Титела износ од пола милиона динара није занемарљив ако се зна да су планирана средства у 2015. години за зараде и накнаде свих запослених у општини око 55 милиона динара.
Просечна зарада становника Титела је 34.320 динара.
Извор: pistaljka.rs