ТИТЕЛ: Помпезни наслови којекавих новинара, ширење лажи и дезинформација је постала потпуно редовна, нормална ствар у нашем друштву, но такве информације добијају на важности док их читају и преносе неуки људи.
Милан Вучковић је реаговао и рекао:
Нисам могао да останем равнодушан и морао сам да реагујем, јер се по школи шири вест како су се сада отровнице појавиле и на Тителском брегу – Калварији. Морам да кажем да код нас, НЕМА ОТРОВНИХ ЗМИЈА! Овде живе само две врсте потпуно безопасних змија, белоушка и смук, који је врло користан, јер су му основна храна глодари. Никад није било отровница нити ће, јер оне не могу да живе и опстају у таквим условима. Препоручујем свима, који се боје оваквих ствари, да пронађу литературу у којој ће пронаћи праве информације о томе, и открити праву истину о овим озлоглашеним створењима.
Како преноси Дневник, „За територију Србије не постоје обједињени подаци о уједима отровних змија, њиховом третирању у здравственим установама и евентуалним последицама које ти уједи имају на људе. У неким од земаља у окружењу постоји уређенија евиденција, али у тим државама и змије су бројније, те су и сусрети људи са њима чешћи него у Србији“, кажу у Српском херпетолошком друштву “Милутин Радовановић”.
Веома често се број и ефекти уједа отровних змија преувеличавају, не само у нашој земљи.
Већина змија у Србији, укључујући и отровнице, може се срести од раног пролећа до позне јесени. Ипак, љубитељи шуме, макар у Војводини, немају много разлога за бригу: у Војводини се од отровница може срести само шарка, и то на неколико локалитета, као што су Фрушка гора (изузетно ретко), Вршачки брег, Обедска бара и Засавица. На овим местима у Војводини популације су прилично мале, тако да је мала вероватноћа да се сретнете с овом врстом змије, кажу у Националном парку “Фрушка гора”.